EU Climate Pact
Az Éghajlatvédelmi Szövetség tavaly év vége óta koordinálja az EU Éghajlati Paktum magyar közösségének munkáját, amelyben önkéntes nagykövetekkel dolgozunk együtt az EU éghajlatpolitikai törekvéseiért. Most újra lehetőség nyílt nagyköveti posztra pályázni, 2024. október 31-ig várják a jelentkezéseket.
Október 3-5. között a Reflex és az Éghajlatvédelmi Szövetség csapatával mi is ott voltunk a negyedik alkalommal megrendezett Klíma Expón. A megjelenésünk fókuszában három téma állt, bemutattuk a hazánkban az Éghajlatvédelmi Szövetség koordinálásával fejlődő EU Éghajlati Paktum közösségét és törekvéseit, az MTvSz A mi sokszínű kertünk kezdeményezését, és gondolatokat gyűjtöttünk, hogy mitől lehetne Győr még zöldebb.
A Budai Tájvédelmi Körzet szívében található Nagykovácsi ad otthont a 2024-es Zöld Országos Találkozónak május 24-26. között. Az Éghajlatvédelmi Szövetség partnerként segíti az esemény szervezését az EU Climate Pact programjának támogatásával, A háromnapos rendezvény fókuszában a szakmai diskurzus, a Zöld Civil Együttműködés fejlesztése és hálózatépítés áll. Idén kiemelt cél a vállalati és civil együttműködésekről való közös gondolkozás a környezeti fenntarthatóság területén. Mindezek mellett a pedagógusok és környezeti nevelők számára is inspiráló jó gyakorlatok, ötletek várnak. A szombat délutáni Zöld Forgatag esemény pedig bárki számára szabadon látogatható és ingyenes a kastély parkjában.
Az éghajlatváltozás gyors és növekvő hatásával szemben a cselekvés és a lakosság mozgósítása fontosabb, mint valaha - és a közösségek által vezetett mozgalmaknak kiemelt szerepük van. Hiszen a közösségek gyorsabban reagálnak, újulnak meg és alkalmazkodnak. A közösségek emellett biztosítják az összetartozást is, ami segít leküzdeni a szorongás és a tehetetlenség érzését, és erősíti a helyi identitást. Az Európai Bizottság elindítja a Klímatudatos Közösségek (Communities for Climate - C4C) programot, amely az EU tizenegy országában 50 közösség által vezetett kezdeményezést támogat a tervek szerint.
"Helyi közösségek szerepe az EU éghajlatpolitikájában - az EU Climate Pact program bemutatása" címmel szervezett műhelykonferenciát az Éghajlatvédelmi Szövetség 2024. február 8-án Budapesten az Európa Pontban. A résztvevők nem csak az EU Klímapolitikai Főigazgatóságának programját, a kapcsolódó hazai közösségi kezdeményezéseket és támogatási lehetőségeket ismerhették meg; az eseményen bemutatkoztak a program nagykövetei is. Cikkünkben elérhetőek a rendezvényen elhangzott előadások, a találkozó értékelése és fotóalbuma.
Az Éghajlatvédelmi Szövetség magyarországi koordinátorként segít az EU Climate Pact programját, melynek célja, hogy nagykövetek segítségével minél szélesebb közönséggel ismertesse meg az EU éghajlatpolitikai törekvéseit. Fórumunkon az energiaszegénység problémáin keresztül vizsgáltuk az EU törekvéseit és a helyi kezdeményezéseket. A cikkben elérhetőek a fórum előadási és a felvétele.
Az Éghajlatvédelmi Szövetség magyarországi koordinátorként segíti az EU Climate Pact (Éghajlati Paktum) programját, melynek célja, hogy nagykövetek segítségével minél szélesebb közönséggel ismertesse meg az EU éghajlatpolitikai törekvéseit. A 2024. február 8-án Budapesten az Európa Pontban szervezett műhelykonferencián - amelyre helyi közösségek, önkormányzatok és civil szervezetek képviselőit várjuk - nem csak a programot, hanem helyi jó példákat és az elérhető támogatásokat is igyekszünk a résztvevőkkel megismertetni.
Az Éghajlatvédelmi Szövetség magyarországi koordinátorként segít az EU Climate Pact programját, melynek célja, hogy nagykövetek segítségével minél szélesebb közönséggel ismertesse meg az EU éghajlatpolitikai törekvéseit. Fórumunkon az energiaszegénység problémáján keresztül vizsgáljuk az EU törekvéseit és a helyi kezdeményezéseket.