Az Éghajlatvédelmi Szövetség 2016-ban ismét meghirdeti Világfák kampányát a Szövetségben együttműködő közösségeknek. A korábbi évektől eltérően azonban a kampányt nem a tavaszi, hanem az őszi időszakra időzítjük! A módosítás fő indoka, hogy az idei évben rendelkezésre álló pályázati forrásunk az őszi akciók megrendezését teszi lehetővé. Emellett szeretnénk azt is elérni, hogy a helyi akciókba minél többen kapcsolódjanak be. E cél eléréséért a korábbi évek résztvevőinek tapasztalatait kérve és feldolgozva szeretnénk fejleszteni a programot.

Az Éghajlatvédelmi Szövetség „Világfák” hagyományteremtő kezdeményezésnek célja, hogy a szövetség tagjai egy-egy szimbolikus lépést tegyenek a jövőért. Kommunikációs programunk keretei között az év fájának egy-egy csemetéjét ültetik el a Szövetség tagjainak közösségei. A 2014-ben induló kampány első évében 21 helyi közösség szervezett helyi akciót. 2015-ben már 35 közösség ültetett egy vagy több Világfák csemetét, az akcióba bekapcsolódtak határainkon túli partnereink is.