Az idén novemberi glasgow-i ENSZ éghajlatváltozási konferenciával (COP26) egyidőben a World Climate March 1,5 km-es virtuális menetet szervez a klíma-igazságosság jegyében.  A táv a párizsi éghajlatvédelmi egyezményben megjelölt +1,5 ºC-os globális felmelegedési küszöbértéket szimbolizálja. Fontos, hogy emlékeztessük vezetőinket a jogilag kötelező érvényű kötelezettségvállalásaikra. Csupán kilenc évünk maradt, hogy megfordítsuk a negatív tendenciát, és megelőzzük a katasztrofális méretű globális felmelegedést.

Elérkezett a tettek ideje – itt és most, 2021-ben!

Hogyan tudsz csatlakozni?
1. Vállalj egyedül vagy közösségben 1,5 km gyaloglást
2. Készíts a menetről egy fényképet vagy videót!
3. Töltsd fel erre az oldalra vagy a közösségi médiába!
4. Bíztass másokat is, hogy csatlakozzanak!

5. Csatlakozz a kampány közösségéhez itt: https://mtvsz.hu/peticiok/mozduljunk-egyutt-a-klimaert

A World Climate March az egész világot megmozgatja a klímaigazságosságért. Vegyél részt te is a saját menetedről készült videófelvétellel, és tedd egyedivé saját jelmezzel, transzparenssel, kántálással, vagy BÁRMILYEN egyéb módon! A meNETet tetszés szerint teljesítheted a barátaiddal, a családoddal vagy iskoláddal!

Csupán egy szabály van: Rögzítsd a meneted egy mozzanatát, és küldd el nekünk a felvételt!

Beküldött felvételedet egy erre kijelölt weboldalon fogjuk közzétenni, a COP26 találkozók ideje alatt pedig mobil hirdetőtáblák segítségével fogja bevenni Glasgow utcáit a virtuális menet.

Amennyiben teljesítetted a World Climate Marchot, a képedet vagy videódat négy módon tudod feltölteni!
Akár mind a négyet is kipróbálhatod!

- Oszd meg az Instagramon a #WorldClimateMarch és #mozduljaklimaert hashtagekkel
- Oszd meg a Facebookon a #WorldClimateMarch és #mozduljaklimaert hashtagekkel
- Töltsd fel a képet vagy a videót a kampány oldalára itt: https://mtvsz.hu/worldclimatemarch