Cikkünkben bemutatjuk és röviden megválaszoljuk a felhívással kapcsolatos azon kérdéseket, melyek hasznosak lehetnek bármely érdeklődőnek. Eddig felmerült kérdések:
- Mikor megvalósított projektekkel, programokkal lehet pályázni?
- Egy önkormányzat csak egy konkrét projekttel pályázhat, vagy mód van, hogy több kapcsolódó projektet is bemutasson?
- Egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be?
- Mivel jár a KlímaSztár 2011 elismerés?

- Mikor megvalósított projektekkel, programokkal lehet pályázni?
A felhívásban nincs kikötés a projekt megvalósulási idejére, azaz nem csak 2010-ben megvalósított projektekkel lehet pályázni.

- Egy önkormányzat csak egy konkrét projekttel pályázhat, vagy mód van arra, hogy több kapcsolódó projektet is bemutasson?
Ahogy több bemutatott külföldi példánkból is látható, az európai felhíváson is többször a kapcsolódó komplex önkormányzati programot mutatta be a pályázó. Ha a helyi tevékenységek mögött áll valamilyen stratégia, program – pl. kerékpáros közlekedéshez, környezetvédelemhez vagy energiához kapcsolódóan –, akkor nem csak, hogy lehet, de egyben érdemes is az ennek keretében megvalósult tevékenységeket együtt bemutatni. Amennyiben nincs a programok mögött konkrét stratégia vagy program természetesen akkor is lehetőség van arra, hogy a pályázó önkormányzat valamilyen rendezési elv alapján – pl. zöld település – együtt mutassa be magvalósított projektjeit.

- Egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be?
Nincs kikötés, hogy egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be, de ha a tevékenységek valamennyire is összefüggnek célszerű egy pályázatban, együtt bemutatni őket (lásd előző cikkünk).

- Mivel jár a KlímaSztár 2011 elismerés?
A felhívás anyagi díjazással nem jár, a nyertes települések elismerésül oklevelet és a külön cikkben bemutatott díjat kapják, melyet ünnepélyes, sajtó-nyilvános rendezvény kereti közt nyújtunk át.