KlímaSztárokDorf an der Pram önkormányzata úgy döntött, hogy a település energiaszükségletét 30 éven belül teljes egészében megújuló energiaforrásokból szeretné ellátni. A projekt 2006-ban indult útjára. A település a cél eléréséhez programot dolgozott ki, Energiebaukasten címmel. A tervezésben több mint 30, az éghajlatvédelem iránt elkötelezett helyi lakos vett részt.A lakosságot naprakész információkkal látják el az önkormányzati hírlevél segítségével, s arra ösztönzik őket, hogy aktívan vegyenek részt a folyamatokban. Első lépésként a középületekben és az utca lámpákban az izzókat energiatakarékosra cserélték le, ezzel párhuzamosan olyan világítótesteket is kialakítottak a gyalogos úthálózaton, melyekhez az energiát napelemek gyűjtik napközben.

Az önkormányzat elhatározta, hogy a napelemes rendszerek kialakítására, fejlesztésére helyezi hangsúlyt. A pályázati időszakig öt rendszert sikerült telepíteni. Ezek közül kettő az önkormányzati épületekre került, két mobil állomás szabadon telepíthető bárhová. A pályázat előtti utolsó lépés egy olyan elektromos töltőállomás létrehozása volt, melyhez kilenc kisebb napelemes rendszerből érkezik a villamos energia.

A város az környezeti nevelésbe is sok energiát fektet. A gyerekek az iskolában megtanulják, hogy mennyi energiát és pénzt lehet megtakarítani a felelős gondolkodással és magatartással. Az így megtakarított pénzt újabb iskolai kampányokra, programokra fordítják, mint például napelemes rendszerekkel ellátott intézmények meglátogatására.

DORF AN DER PRAM
(Ausztria, 1000 lakos)
Kapcsolat: Gemeinde Dorf an der Pram
Dorf 11, A-4751 Dorf an der Pram