Cikkünkben bemutatjuk és megválaszoljuk a jelenlegi és korábbi felhívások során felmerült kérdéseket:
1. Milyen időszakban megvalósított projektekkel, programokkal lehet pályázni?
2. Egy önkormányzat csak egy konkrét projekttel pályázhat, vagy mód van arra, hogy több kapcsolódó projektet is bemutasson?
3. Egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be?
4. Mivel jár a KlímaSztár elismerés?
5. Hány díj kerül kiosztásra?
6. Ki értékeli a pályázatokat?
7. Csak önkormányzat pályázhat?

8. Fővárosi kerület pályázhat önállóan?

1. Milyen időszakban megvalósított projektekkel, programokkal lehet pályázni?
A felhívásban nincs kikötés a projekt megvalósulási idejére, viszont elvárás, hogy csak már megvalósult fejlesztésekkel lehet pályázni.

A felhíváson előnyt élveznek a több projektre, fejlesztésre épülő komplex önkormányzati programok. Ha a helyi tevékenységek mögött áll valamilyen stratégia, program – pl. kerékpáros közlekedéshez, környezetvédelemhez vagy energiához kapcsolódóan –, akkor nemcsak, hogy lehet, de egyben érdemes is az ennek keretében megvalósult tevékenységeket együtt bemutatni. Amennyiben nincs a programok mögött konkrét stratégia vagy program, természetesen akkor is lehetőség van arra, hogy a pályázó önkormányzat valamilyen rendezési elv alapján – pl. zöld település – együtt mutassa be magvalósított projektjeit. Amennyiben több projektet, fejlesztést szeretne bemutatni, kérjük az adatlap „3. Projekt bemutatása” fülének másolatain tegye meg.

3. Egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be?
Nincs kikötés, hogy egy önkormányzat hány pályázatot nyújthat be, de ha a tevékenységek valamennyire is összefüggnek, célszerű egy pályázatban, együtt bemutatni őket (lásd előző kérdés).

4. Mivel jár a KlímaSztár elismerés?
- A KlímaSztár elnyerése anyagi díjazással nem jár, a nyertes települések elismerésül oklevelet és egy, a felhívás eszmeiségét tükröző művészeti alkotást kapnak, melyet ünnepélyes rendezvény keretei közt nyújtunk át májusában várhatóan Budapesten.
- A díjazott települések részt vehetnek a 2016-es európai megmérettetésen. A korábban kitüntetett 7 település közül 4 a hazai díj után az európai kitüntetést is átvehette.
- A kitüntetés lehetőséget adhat további pályázatok források sikeres eléréséhez.

5. Hány díjat osztanak ki?
Legalább egy díjat kiosztunk, a díjazottak száma a beérkező pályázatok számától és azok minőségétől függ. (2011-ben 3, 2013-ban 4 díjat osztottunk ki.)

6. Ki értékeli a pályázatokat?
A pályázatokat legalább 3 fős zsűri értékeli, a zsűriben való részvételre a területen jártas szakembereket kérünk fel.

7. Csak önkormányzat pályázhat?
Elsősorban települési jó példákról várunk pályázatokat, ha ezek hátterében társadalmi szervezet áll, akkor természetesen azt is szívesen befogadjuk.

8. Fővárosi kerület pályázhat önállóan?
Igen, Budapest egy-egy kerületére önálló településként tekintünk.