nyudu2012. október 18-án tartotta ülését a Nyugat-dunántúli Regionális Környezetvédelmi Fórum. A 2001 óta folyamatosan működő környezetvédelmi hálózat áttekintette a változó törvényi szabályozással a társadalmi szervezetek előtt álló feladatokat.

Sajnos több kérdésre közösen, a szakmai előadók segítségével sem sikerült választ találni. Az egyik legfontosabb ilyen téma, hogy a most közhasznú vagy kiemelten közhasznú szervezetként működő egyesületek, alapítványok hogyan tarthatják meg közhasznú minősítésüket.

A szakmai találkozó másik kiemelt témája a 2014-2020 közötti új tervezési, programozási időszakhoz kapcsolódó lehetőségek, feladatok áttekintése volt. A jelenlegi időszakot megelőzően ebben a szakaszban a tervezés már sokkal előbbre tartott, s a Környezetvédelmi Fórumban közreműködő szervezeteknek is lehetősége volt, hogy érdemben befolyásolják a készülő terveket, programokat. Polgár András a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség tervezésért felelős munkatársa elmondta, hogy a regionális intézménynek immár csak közvetítő szerepe lehet, hisz a tervezés egy kisebb része megyei szintre került, míg jelentős része központilag irányított.

Bővebb felvilágosítás a közleménnyel kapcsolatban: Lajtmann Csaba, 06 30 232 66 58, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.