Mikor elkezdtük egyeztetni a program részleteit nem tudtuk, hogy június 16-ra tervezett műhelykonferenciánk házigazdája Répceszemere elnyeri a KlímaSztár 2015 felhívás egyik díját. Örülünk, hogy a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács, a Reflex Környezetvédő Egyesület, a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség, a Magyar Természetvédők Szövetsége és Répceszemere Község Önkormányzata közös rendezvényén a résztvevők helyszíni bejáráson ismerhetik meg a díjazott fejlesztéseket. Kattintson a részletekért!

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács,
a Reflex Környezetvédő Egyesület,

a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség,
a Magyar Természetvédők Szövetsége és

Répceszemere Község Önkormányzata
tisztelettel meghívja Önt

Helyi közösségek fenntartható kezdeményezései

című műhelykonferenciájára

A rendezvény időpontja:        2015. június 16. – kedd – 10:00-15:00

Helyszíne:                               Répceszemere, Kultúrház (9375 Répceszemere, Fő u. 34.)

Programtervezet:

10:00-10:10     Megnyitó Radics László polgármester, Répceszemere

10:10-11:45     Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia – Dr. Bartus Gábor, az NFFT titkára

Éghajlatvédelem közösségben – Lajtmann Csaba, az Éghajlatvédelmi Szövetség elnöke

Helyi fenntartható kezdeményezések támogatása – Bozzay Balázs, a Pannon Megújuló Energia Klaszter programfelelőse;

Közösségi fejlesztések tapasztalatai - Páliné Keller Csilla, az Alpokalja-Fertő táj Vidékfejlesztési Egyesület munkaszervezetének vezetője.

Fórumbeszélgetés: hogyan áll a fenntarthatóság hazánkban? Levezető: Dr. Farkas István, a Magyar Természetvédők Szövetsége ügyvezető elnöke

A fórum során lehetőséget biztosítunk résztvevőinknek, hogy saját, települési és/vagy közösségi fenntartható kezdeményezéshez kapcsolódó tapasztalatát röviden (5-10 percben) bemutassa. Kérjük, hogy a bemutatkozási szándékot a Jelentkezési lapon jelezze!

11:45-12:15     Kávészünet

12:15-14:00     A KlímaSztár 2015 díjjal kitüntetett Répceszemere település fenntartható kezdeményezéseinek helyszíni szemléje – Radics László polgármester

14:00-              Ebéd – Állófogadás helyi ízekkel

A részvétel a rendezvényen ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a mellékelt jelentkezési lapot legkésőbb 2015. június 12. péntek 11:00 óráig juttassa el a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Bővebb felvilágosítás a rendezvényről: Lajtmann Csaba – Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. – 06 30 232 6658

Mellékletek:
Fájl letöltése (repceszemere_meghivo_jelentkezesi.doc)Meghívó Répceszemerére[Meghívó és jelentkezési lap letöltése]160 kB