A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács rendezvénysorozatának tényői állomásán a helyi energia önrendelkezés állt a középpontjában. A Reflex Környezetvédő Egyesület, a Magyar Természetvédők Szövetsége és az Éghajlatvédelmi Szövetség közös rendezvényének a helyi kulturális közösségi tér (IKSZT) adott otthont, ahol a program első felében egy kis kitekintésben nemzetközi és nemzeti vonatkozásokat vizsgáltunk meg, míg a program második részében a helyi közösségek mintáit és azok tanulságait tekintettük át. A rendezvény fakultatív programponttal zárult, ahol a résztvevők a hely egyik rejtett nevezetességével ismerkedtek meg.

Helyi közösségek fenntartható kezdeményezései az energia-önellátásban

2014. december 3. – IKSZT - Tényő

A rendezvényen bemutatott előadások:

Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia – Bartus Gábor, az NFFT titkára

Támogatási lehetőségek 2014-2020 között – Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

Légből kapott energia, a megújuló energiák népszerűsítése – Szabó Krisztina, a Reflex Környezetvédő Egyesület programvezetője

Közösségi energia – Botár Alexa, a Magyar Természetvédők Szövetségének programvezetője

Helyi példák az energia-önellátásban – Fórumbeszélgetés helyi települések mintái alapján

KlímaSztárok – európai és hazai minták a közösségek energia önrendelkezésében – Lajtmann Csaba, a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség elnöke

Megújuló energia Gyarmaton - Szabados Péter, Gyarmat település polgármestere

Kajárpéci tanulságok – Laki György, Kajárpéc település polgármestere

Gázfüggőség csökkentése Sokorópátkán – Czibulya Balázs, Sokorópátka település polgármestere