Az Európai Unió megújuló Éghajlati Paktum (EU Climate Pact) programja partnerszervezeteket keres, amelyek helyi és térségi szinten segíthetik az unió éghajlatpolitikai törekvéseinek megismertetését. Várják olyan civil szervezetek, oktatási intézmények, önkormányzatok vagy ügynökségek jelentkezését, akik a területen tapasztalattal rendelkeznek.

Partnerszervezetnek jelentkezni az alábbi linken elérhető pályázati adatlap kitöltésével lehet 2024. január 5-ig!

Növeld szervezeted ismertségét az éghajlatpolitika területén!

Csatlakozz az EU Climate Pact szervezeteihez, és ismertesd meg saját tevékenységeidet, eredményeidet, az együttműködés hivatalos kommunikációs csatornáin (hírlevél, történetek, cikkek, stb.).

Oszd meg erőforrásaidat és eszközeidet az Éghajlati Paktum tudásközpontján keresztül, amely a közösség számára készült anyagok tárháza (pl. legjobb gyakorlatok, sikertörténetek, eszközök, útmutatók és egyéb kapacitásépítő anyagok)!

Vegyél részt a közösség európai és nemzeti rendezvényeken, ahol az uniós döntéshozókkal és más érdekeltekkel oszthatod meg gondolataidat!

Férj hozzá az Éghajlati Paktum hálózatához és forrásaihoz!

Kapcsolattartás és hálózatépítés más partnerekkel a különböző ágazataiban, tanulási lehetőség egymástól. Fórumok és megbeszélések arról, hogy más szervezetek hogyan kezelik az éghajlattal kapcsolatos kérdéseket. Működj együtt az Éghajlati Paktum nagyköveteivel és országkoordinátoraival nemzeti és regionális szinten!

Mely szervezetek csatlakozhatnak?

- székhelye valamelyik EU-tagállamban van,

- tagsággal rendelkezik, vagy egy hálózat tagja,

- együttműködik a lakossággal, közösségekkel vagy más érintett csoporttal,