A Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola figyelembe véve a koronavírus miatti korlátozásokat az iskola épületében nem, viszont az iskola udvarán kialakított pavilonban fogadta az Éghajlatvédelmi Szövetség által szervezett Energiaőrjárat szakkörfoglalkozásait. A szakkör foglalkozásain a nyolcadikos érdeklődökkel iskolai kampányt terveztünk, amelyet a fogalkozások után a diákok meg is valósítottak.

1. alkalom – 2020. szeptember 15.
A foglalkozáson az ökológiai lábnyomról, szén-dioxid hátizsákról beszélgettünk és elkészítettük az iskola környezeti öröm és bánat térképét.

2. alkalom – 2020. szeptember 22.
Az öröm és bánat térkép alapján áttekintettük, mely elem hogyan kapcsolódik az energetikához és elméletben elvégeztük az iskola épületének és működésének energetikai auditját.

3. alkalom – 2020. szeptember 29.
A foglalkozáson a környezetvédelmi kommunikációról, kampányok tervezéséről, felépítéséről és szempontjairól beszélgettünk.

4. alkalom – 2020. október 6.
Figyelembe véve a lehetőségeket és adottságokat megterveztük az iskolai kampányt, összegyűjtöttük az üzeneteket, megbeszéltük a módszereket.

Iskolai kampány – Egy falatnyi zöld üzenet – 2020. október 20.
Az iskolai élethez kapcsolódó üzeneteket fogalmaztunk meg:
Ugye lekapcsoltad a villanyt?
Ugye kikapcsoltad a számítógépet?
Ugye jó helyre dobtad a hulladékot?
Ugye megöntözted a virágokat?
Ugye jól elzártad a csapot?
Ugye becsuktad az ablakot?
Ugye magad készítetted a tízóraidat?
Ugye kulacsból iszod a frissítőd?
Az üzeneteket a szakkör résztvevő diákjai apró egészséges falatkákon kínálták az iskolában.