Szakmai fórumot rendezett több civil szervezettel az Éghajlatvédelmi Szövetség és a Reflex Egyesület 2018. május 30-án. A fórum előadásaiban és az azt követő beszélgetésben azt vizsgáltuk, hogy a győri zöldterületeknek, fáknak milyen szerepe van, lehet egy élhetőbb város felé vezető úton. Az esemény végén néhány részvevővel a Malom liget fáira kihelyeztük a fák ökológiai és anyagi értékeit bemutató táblákat. Sajnos mire a beszámolót közzétesszük a fákat a közösségi összefogás ellenére a város a zöld városfejlesztés projekt keretében elkezdte kivágni.

A rendezvényen elhangzott előadások:
-Városi zöldfelületekkel kapcsolatos társadalmi igényekről szóló kutatások – Dr. Szigeti Cecília – Innovációval a Fenntartható Fejlődésért Egyesület;
A városi zöldterületek jelentősége – Dr. Jóna László – Magyar Urbanisztikai Társaság Győr-Moson-Sopron megyei csoport;
Építészet, vagy épített környezet – Szabó Gyula – Arrabona Városvédő Egyesület;
Zöldfelületek iránti érzékenyítés az iskolákban – Dr. Halbritter András – Reflex Környezetvédő Egyesület;
Többet ésszel, mint láncfűrésszel! – Lajtmann Csaba – Éghajlatvédelmi Szövetség
Egymásból építkezünk - Zöld érdekérvényesítés az EU-ban – Mucsi Gyula – Transparency International Magyarország