Október 15-én nyílik az EUCF - European City Facility - Városokkal a városokért – helyi fenntartható energetikai beruházások támogatása című program 7. - egyben utolsó - fordulója. A pályázatokat 2024. december 18.-ig várják. A felhívásról 2024. október 22.-én szervez tájékoztató webináriumot a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség.

A program 60 000 euró összegű támogatást biztosít minden nyertes önkormányzat illetve önkormányzati konzorcium számára. A támogatásnak köszönhetően a nyertesek éghajlatvédelemmel, energiahatékonysággal kapcsolatos beruházási koncepciót készíthetnek, mely elősegíti a helyi klímastratégiákban, SEAP vagy SECAP dokumentumokban megfogalmazott célok elérését, további pályázatok előkészítését.

A pályázaton a városokon túl kisebb települések, vagy önkormányzati konzorciumok is indulhatnak. A pályázatot angol nyelven, on-line kell benyújtani, ugyanakkor elkészítéséhez magyar nyelven szakmai tájékoztatást lehet kérni a hazai nemzeti szakértőtől.

Hazai nemzeti szakértő: LENERG Energiaügynökség Nonprofit Kft. - Kapcsolat: Petrucz Anita, Telefon: +36304647598, e-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség és a LENERG  Energiaügynökség Nonprofit Kft. 2024. Október 22-én, kedden, 10:00-11:45 között tájékoztató webináriumot tart az EUCF 7. felhívásának részleteiről.

A találkozó ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a jelentkezési határidő 2024. október 21., hétfő, 16:00 óra. A jelentkezési lapot itt lehet kitölteni:  https://docs.google.com/forms/d/1dwYe5-iTp6KRuT1PzclJm6XHdZ5D5AMlPcYaDTRJrtE/edit

Programtervezet

10:00-10:10 - Megnyitó - Lugosi Beáta programvezető, Éghajlatvédelmi Szövetség

10:10-10:50 - Pályázati felhívás települési önkormányzatoknak a program keretei között - Petrucz Anita projektmenedzser, LENERG  Energiaügynökség Nonprofit Kft.

10:50-11:15 - Legyél az EU önkéntes klíma nagykövete - Az EU Éghajlati Paktum kezdeményezés bemutatása - Lajtmann Csaba elnök, Éghajlatvédelmi Szövetség

11:15-11:45 - Kérdések és válaszok az aktuális pályázati felhívással kapcsolatban

A webinárium linkjét az esemény előtt küldjük el a regisztráció során megadott email címre.

Az EUCF program központi, angol nyelvű honlapja: https://www.eucityfacility.eu/

Bővebb felvilágosítás a programról általánosságban: Lajtmann Csaba - Éghajlatvédelmi Szövetség,

szakértői kérdésekben: Petrucz Anita-  LENERG Energiaügynökség Nonprofit Kft.,telefon: 30 464 7598 - email: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A LIFE EUCF projektet az Európai Unió LIFE programja társfinanszírozza.